نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: زندگی با مادرشوهر

2354
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48038
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Talking زندگی با مادرشوهر

سلام خسته نباشید امیدوارم حالتون عالی باشه
    من یه مشکل ذهنی پیدا کردم با هر مشاوره ای صحبت میکنم یا با همسرم یا با مادرم نمیتونم خودمو اروم کنم
    میخوام اینجا هم عنوان کنم !
    من چهارساله ازدواج کردم و شرط همسرم زندگی داخل یک ساختمون اما واحد های جدا با مادرش بود
    منم سنم کم بود و قبول کردم بگذریم از اذیت و ازارهایی که مادرشوهرم اوایل بهم داد و من همیشه ساکت بودم اما ما دنبال خونه بودیم و پیدا نمیشد تا داخل یک ساختمون چند واحد پیدا کردیم ک خالی بودن ی واحد خریدیم و همسرم خونه قبلیشونو دادن ب نام مادرشون مادرشونم در عوض تو اون وضعیت بد پول نقد دادن ب ما و متوجه شدن هر دوشون ک نمیشه با هم زندگی کنند پدرهمسرم ۱۶ سال پیش فوت شدن و مادرشون تنهان همسرم ۳۱ سالشه بچه اخر از پنج تا بچه
    خواهر شوهرم و همسرم هرروز ب مادرشون در حد ۱/۵ ساعت سر میزنن این چهارسال هرروز سر زدن وما تمامی مناسبتا پیش خانواده همسرم بودیم
    تا اینک یک روزی مادرشون گفت تو کاری کردی ک نزاری من خونه بخرم منم قاطی کردم و تمام زجرهایی ک بهم داده بود تمام کارهای بدی ک در حقم کرده بود همرو ریختم پشت تلفن بیرون و ساکت مونده بود
    بعد ی مدت فهمید من دیگ ادم سابق نیستم و فوقالعاده عصبی شدم میگرن گرفتم و توده سینه دراوردم از دست ایشون وگرنه همسرم ادم خوبیه ولی نه خوبه خوب چون میتونست این قضیه رو کنترل کنه اما همه چیو ب نفع خودش و مادرش میخواد و تقریبا همیشه جنگ و دعوا داریم چون منم در مقابل شرطشون گفتم باید س دنگ خونه ب نامم باشه اونم قبول کرد اما مادرش بعد دوسال اومد واحد پایین مارو خرید اما ایشون هنوز خونرو ب نام من نزده تمام ترس من اینه ک ایا قرار تا وقتی ک مادرش هست من تو این ساختمون پیشش باشم؟ ما هیچ سفری نرفتیم همیشه مادرش باهامون بوده و تقریبا میتونم بگم اگر صدتا سفر پشت هم بریم بازم خسته نمیشه و میاد!
    و تازه ما توی سفر هم مشکل داریم ایشون میگن ب خاطر پا درد من باید بشینم جلو که جدیدا منم کمر درد و بهونه میکنم و نمیام عقب !
    میگن هرروز باید بیای پایین بهم سر بزنی من اصلا حوصلشو ندارم چون هم نصیحت میکنه ادمو
    قبل اومدنش کلی با هم صحبت کردیم ک دخالت و مزاحمت در کار نباشه ایشونم قبول کرد فعلا ک دخالت نکرده اما نمیدونم واقعا قراره تمام سفر هامون باشه؟ ایا قراره تا اخر عمر باهاش تو ی ساختمون باشیم؟ اخه خونمونو خودمون خریدیم قضیه من با اونایی ک مادرشوهرشون خونه مجانی میدن بهشون فرق داره واقعا این خونه ای ک این همه با عشق چیدمش دیگ ب خسالم نیست چون حالم بد میشه فکر میکنم دسگ زندانی ایشون شدم و اگر بریم بیرون میفهمه اگر مهمون بیاد میفهمه من واقعا دوست ندارم خیلیم با همسرم دعوا کردیم سر این موضوع همسرم میگ باید قبل سند زدن میگفتی ولی الان کاری از دستم بر نمیاد
    خب تو هر کاری هم زدم ک خودمو مشغول کنم کارم نگرفت
    بچه هم نمیخوام بیارم چون اصلا از نظر اعصاب و روان ادم کاملی نیستم با حرفاتون منو متقاعد کنید پیشاپیش
    ویرایش توسط diba1377 : 10-04-2022 در ساعت 11:57 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14024
    تشکـر
    522
    تشکر شده 75 بار در 45 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : زندگی با مادرشوهر

سلام، با این تعریفهایی که نوشتین واقعا سخته زندگی .بلاخره اون چون مادر همسر شما هست احساس مالکیت داره نسبت به همسر شما و فکر میکنه شما میخواهی بین اونها جدایی بندازین برای همین هیچ فرصتی رو از دست نمیده برای بودن در زندگی دو نفره شما ، تنها راه شما نزدیکی به همسرتون هست و متقاعد کردن اون برای رفتن از اون ساختمان البته نه به نحوی که همسرتون احساس کنه شما قصد جدایی بین اونا رو دارین

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    قابل دکر هست که این شرایط استقلال رفتاری شما را کاهش داده است و خب این برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم در این مسیر همانطور که خودتان هم اشاره کردید بهتر بود که هم قبل از ازدواج و هم در زمان تهیه خانه جدید به این مسائل دقت بیشتر می کردید چون در هرصورت خرید خانه و عوض کردن آن میتواند هم برای شما و هم همسرتان با مشکلات زیادی همراه شود.
    در مورد سندی که شما و همسرتان باهم در مورد ان صحبت کرده اید خب بهتر است در احترام و بدون صحبت در مورد مادر ایشان در زمان مناسبی با همسرتان صحبت کنید و بیان کنید که منتظر هستید و توقع دارید ایشان به قولی که داده اند عمل کنند.
    اما در مورد ارتباط با مادرشوهرتان خب این موضوعی می باشد که نیاز است که شما و همسرتان بدون حضور مادر همسرتان و یا اعضای خانواده مگر با کمک زوج درمانگر در مورد ان به توافق برسید.
    در این مسیر بهتر است به مسئولیت و احساساتی که همسرتان نسبت به مادرشان دارند احترام بگذارید و خب بیان کنید که این موارد را هم درک می کنید.
    اما در مورد بعدی این است که بدانید همسر شما مسئول رفتارهای مادرشان و حتی شما مسئول رفتارهای خانواده خودتان نیستید پس بهتر است از سرزنش کردن یکدیگر در مورد رفتارهای دیگری خوداری کنید.
    با هم در این مورد صحبت کنید و بیان کنید که نیاز به زمان هایی تنهایی برای باهم بودن دارید و توقع داری که ایشان در کنار رسیدگی و توجه به مادرشان زمانی را برای باهم بودن های تنهایتان صرف کنند.
    دقت کنید حتی اگر تایم کمی را باهم هستید بهتر است این زمان ها با توجه بیشتر بهم و به اینکه در این زمان به شماها خوش بگذرد با کارهایی که برای همسرتان جذاب است از یک گفت و گو تا پوشیدن یک لباس و یا کادو و یا حتی رابطه جنسی سعی کنید این زمان ها را جذاب تر کنید در این حالت تمایل به تکرار آن از سمت همسرتان نیز افزایط می یابد.
    در مورد مسیر زندگیتان باهم وقت بگذرانید و سعی کنید که هدف های مشترکی را بسازید که برای هردویتان ارزشمند باشد.
    در کنار موارد بالا چند مورد نیز وجود دارد که خب به خود شما مربوط می باشد :
    1. در اول اینکه برای زندگی روزانه خودتان بهتر است بر نامه ریزی داشته باشید در این حالت دیگران نیز متوجه می شوند شما قرار نیست همیشه در دسترس باشید . و همچینن اینکه میزان تمرکز شما بر این صحبت ها و مسائل کاسته می شود و جای ان را پیشرفت و مسائل مهم زندگیتان می گیرد.
    2. در هرصورت بودن در یک ساختمان باعث می شود که یک سری مسائل به صورت معمول رخ بدهد از جمله اینکه همسایه شما متوجه مهمانی و یا رفت و امد های شما شود و خب اگر مادر همسرتان نیز متوجه این مسائل شوند یک امر طبیعی هست اگر بخواهید حالا که ایشان دخالتی ندارند تمرکز خودتان را بر این مسائل بگذارید خب این باعث می شود که فشار روحی بیشتری را تجربه کنید.
    3. دقت کنید که تا زمانی که شرایط زندگی مستقل تر ایجاد شود بهتر است که یک سری ناکامی ها را بپذیرید چون اگر دائم بخواهید به این موضوعات توجه کنید که چرا مادر شوهرم فهمید من بیرون می روم ف من مهمان دارم و... خب چیزی تغییر نمی کند و تنها شما فشار روحی را تجربه می کنید.
    و اگر ایشان حدود خود را در اینگونه مسائل رعایت میکنند ممکن است که حساسیت شما به دلیل اتفاقات گذشته در این موارد بیشتر شده باشد.
    یک دوره زوج درمانی می تواند در کنار کمک به بهبود شرایط روحی شما کمک کند تا بتوانید زندگی مستقل بهتری را تجربه کنید در این مورد بهتر است برای مراجعه با همسرتان مشورت کنید.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48038
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48038
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط diba1377 نمایش پست ها
    سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط ravanshenas-therapy نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    قابل دکر هست که این شرایط استقلال رفتاری شما را کاهش داده است و خب این برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما عزیزم در این مسیر همانطور که خودتان هم اشاره کردید بهتر بود که هم قبل از ازدواج و هم در زمان تهیه خانه جدید به این مسائل دقت بیشتر می کردید چون در هرصورت خرید خانه و عوض کردن آن میتواند هم برای شما و هم همسرتان با مشکلات زیادی همراه شود.
    در مورد سندی که شما و همسرتان باهم در مورد ان صحبت کرده اید خب بهتر است در احترام و بدون صحبت در مورد مادر ایشان در زمان مناسبی با همسرتان صحبت کنید و بیان کنید که منتظر هستید و توقع دارید ایشان به قولی که داده اند عمل کنند.
    اما در مورد ارتباط با مادرشوهرتان خب این موضوعی می باشد که نیاز است که شما و همسرتان بدون حضور مادر همسرتان و یا اعضای خانواده مگر با کمک زوج درمانگر در مورد ان به توافق برسید.
    در این مسیر بهتر است به مسئولیت و احساساتی که همسرتان نسبت به مادرشان دارند احترام بگذارید و خب بیان کنید که این موارد را هم درک می کنید.
    اما در مورد بعدی این است که بدانید همسر شما مسئول رفتارهای مادرشان و حتی شما مسئول رفتارهای خانواده خودتان نیستید پس بهتر است از سرزنش کردن یکدیگر در مورد رفتارهای دیگری خوداری کنید.
    با هم در این مورد صحبت کنید و بیان کنید که نیاز به زمان هایی تنهایی برای باهم بودن دارید و توقع داری که ایشان در کنار رسیدگی و توجه به مادرشان زمانی را برای باهم بودن های تنهایتان صرف کنند.
    دقت کنید حتی اگر تایم کمی را باهم هستید بهتر است این زمان ها با توجه بیشتر بهم و به اینکه در این زمان به شماها خوش بگذرد با کارهایی که برای همسرتان جذاب است از یک گفت و گو تا پوشیدن یک لباس و یا کادو و یا حتی رابطه جنسی سعی کنید این زمان ها را جذاب تر کنید در این حالت تمایل به تکرار آن از سمت همسرتان نیز افزایط می یابد.
    در مورد مسیر زندگیتان باهم وقت بگذرانید و سعی کنید که هدف های مشترکی را بسازید که برای هردویتان ارزشمند باشد.
    در کنار موارد بالا چند مورد نیز وجود دارد که خب به خود شما مربوط می باشد :
    1. در اول اینکه برای زندگی روزانه خودتان بهتر است بر نامه ریزی داشته باشید در این حالت دیگران نیز متوجه می شوند شما قرار نیست همیشه در دسترس باشید . و همچینن اینکه میزان تمرکز شما بر این صحبت ها و مسائل کاسته می شود و جای ان را پیشرفت و مسائل مهم زندگیتان می گیرد.
    2. در هرصورت بودن در یک ساختمان باعث می شود که یک سری مسائل به صورت معمول رخ بدهد از جمله اینکه همسایه شما متوجه مهمانی و یا رفت و امد های شما شود و خب اگر مادر همسرتان نیز متوجه این مسائل شوند یک امر طبیعی هست اگر بخواهید حالا که ایشان دخالتی ندارند تمرکز خودتان را بر این مسائل بگذارید خب این باعث می شود که فشار روحی بیشتری را تجربه کنید.
    3. دقت کنید که تا زمانی که شرایط زندگی مستقل تر ایجاد شود بهتر است که یک سری ناکامی ها را بپذیرید چون اگر دائم بخواهید به این موضوعات توجه کنید که چرا مادر شوهرم فهمید من بیرون می روم ف من مهمان دارم و... خب چیزی تغییر نمی کند و تنها شما فشار روحی را تجربه می کنید.
    و اگر ایشان حدود خود را در اینگونه مسائل رعایت میکنند ممکن است که حساسیت شما به دلیل اتفاقات گذشته در این موارد بیشتر شده باشد.
    یک دوره زوج درمانی می تواند در کنار کمک به بهبود شرایط روحی شما کمک کند تا بتوانید زندگی مستقل بهتری را تجربه کنید در این مورد بهتر است برای مراجعه با همسرتان مشورت کنید.

سلام ببخشید البته همسر من از منزل کار میکنن و ایشون کل روز فقط ۱/۵ ساعتش رو میرن پیش مادرشون
    و اوایل من مخالف بودم بعد ها دیگ مهم نبود برام چون مادرشون خیلی وابسته همسرمه و من نمیدونم چیکار کنم این وابستگی بین دوتاشون از بین بره اصن حس میکنم ی جورایی همسر منو همسر خودشم میدونه
    هرروزم گریه میکرد چون ما دوران کرونا خونه خریدیم و بدون عروسی رفتیم سر خونمون و ایشون از تنهایی بدش میاد هرروز پشت ما گریه میکرد و هفته ای دوبار دعوتش میکردم
    شما فکر کن کلی با ذوق جهیزیه خریده بودم خونه رو تمیز کردیم اماده ی عروسی و ماه عسل بودیم ک کلا همه چی کنسل شد و من دوسال زندانی بودم چون هی میگفتن خطرناک کرونا میگیریم ن عروسی گرفتم ن حتی ی شمال رفتم ماه عسلم شده بود مادرشوهرم من ک ازش نمیگذرم امیدوارم خدا هم نگذره هر هفته میومد یبار نمیگفت این شاد نیاز ب استرس داره و شوهرمم اصلا درک نمیکرد ک انقد صمیمی شدن خوب نیس راجب خانوادش هر چی ک ب نفعش باشه سریع انجام میده ب نفع مادرش نباشه اصلاااا
    از ازدواجم پشیمونم در حال حاضر اومدن مادرشوهرم داخل ساختمون و خاطرات بدی ک ازش دارم ومخصوصا نگرفتن جشن عروسی و رفتارایی ک همسرم داره نسبت ب مادرش
    از این ازدواج پشیمون شدم شدیدا
    دوست داشتم مستاجر بودم تو ی شهر ک‌وچیک ولی تنها زندگی میکردیم
    شعار مادرشوهرم اینه ک من تنهام هیچکسی رو ندارم اگرم شما ب من برسین انشالله بهترینا سر راهتون بیاد
    شعار شوهرمم اینه ک چون پدرم زود رفت میخوام باقی عمر مادرمو باهاش باشم

نمیدونم چیکار کنم و چی بگم اصن رفتارای من اشتباس یا رفتارای اینا؟ من دوسال عقد بودم الانم دوسال ک اومدیم خونمون
    هر سری میخوام جشن بگیرم مادرشون میگن ما با فامیلامون قطع رابطه کردیم نگیر بعد دوسال مسخرمون میکنن عوضش پولشو بردار واسه خودت
    هفته ها دارم فکر میکنم بگیرم یا ن اما ب هیچ نایجه ای نرسیدم !

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

ببین عزیزم یک سری مسائل بین شما و همسرتان می باشد و خب نیاز است که در مرود آنها تصمیم گیری کنید اگر شماها بتوانید در کنار احترام به مادر ایشان و حتی رفت و آمد به زندگی مشترکتان و نیازها و احساسات هم توجه کنید احتمالا خشم شما نیز کاهش می یابد.
    در هرصورت دقت کنید که به نظر می رسد رد دو جایگاه مختلف این رابطه بررسی نمی شود و شما بیان می کنید همسر من را همسر خودش می داند این یعنی تفکیک نقشی در ذهن شما وجود ندارد به همین دلیل هم این روابط برای شما با حساسیت زیادی همراه شده است هرچند نمیخواهیم قسمت های رفتاری همسرتان را نیز نادیده بگیریم اما زمانی که شما بتوانید هریک از خودتان را در نقش و جایگاهی متفاوت از هم در نظر داشته باشید و بدانید این روابط اصلا باهم قابل مقایسه نیست و قرار نیست کسی جایگاه شما را بگیرد خب شاید این کمک کند بتوانید مسیر خودتان را بهتر طی کنید.
    با توجه به اینکه در این چند سال توانسته اید این شرایط را باهم مدیریت کنید و هنوز هم در همان شدت های اولیه و شاید هم بیشتر این مشکلات تجربه می شود بهتر است که با همسرتان برای زوج درمانی مشورت کنید در این حالت این احساس پشیمانی شما برای این ازدواج هم میتواند با شناخت بیشتری همراه شود تا بتوانید به آن پاسخ بدهید و تصمیم گیری داشته باشید.
    در هرصورت عزیزم دقت کن که مشکلات در زندگی مشترک همه افراد وجود دارد اما این مسیر تعامل و رفع مشکل می باشد که باعث می شود نتیجه گیری نیز متفاوت شود.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

7. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48038
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ravanshenas-therapy نمایش پست ها
    ببین عزیزم یک سری مسائل بین شما و همسرتان می باشد و خب نیاز است که در مرود آنها تصمیم گیری کنید اگر شماها بتوانید در کنار احترام به مادر ایشان و حتی رفت و آمد به زندگی مشترکتان و نیازها و احساسات هم توجه کنید احتمالا خشم شما نیز کاهش می یابد.
    در هرصورت دقت کنید که به نظر می رسد رد دو جایگاه مختلف این رابطه بررسی نمی شود و شما بیان می کنید همسر من را همسر خودش می داند این یعنی تفکیک نقشی در ذهن شما وجود ندارد به همین دلیل هم این روابط برای شما با حساسیت زیادی همراه شده است هرچند نمیخواهیم قسمت های رفتاری همسرتان را نیز نادیده بگیریم اما زمانی که شما بتوانید هریک از خودتان را در نقش و جایگاهی متفاوت از هم در نظر داشته باشید و بدانید این روابط اصلا باهم قابل مقایسه نیست و قرار نیست کسی جایگاه شما را بگیرد خب شاید این کمک کند بتوانید مسیر خودتان را بهتر طی کنید.
    با توجه به اینکه در این چند سال توانسته اید این شرایط را باهم مدیریت کنید و هنوز هم در همان شدت های اولیه و شاید هم بیشتر این مشکلات تجربه می شود بهتر است که با همسرتان برای زوج درمانی مشورت کنید در این حالت این احساس پشیمانی شما برای این ازدواج هم میتواند با شناخت بیشتری همراه شود تا بتوانید به آن پاسخ بدهید و تصمیم گیری داشته باشید.
    در هرصورت عزیزم دقت کن که مشکلات در زندگی مشترک همه افراد وجود دارد اما این مسیر تعامل و رفع مشکل می باشد که باعث می شود نتیجه گیری نیز متفاوت شود.
    ممنون از حرفاتون
    من اگر بخوام با خودتون مشاوره بشم باید چ کنم

9. کاربران زیر از diba1377 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48460
    تشکـر
    38
    تشکر شده 17 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    2

موضوع جالبی انتخاب کردین. خود مادر شوهر یه مبحث پیچیده و رمز آلود که خانومهایی که حداقل2 ترم درسشو پاس کردن قادر به تحمل یا کنار اومدن با مادر شوهر را میدانند من به شخصه نه خانه گمان باشم از همنشيني با مسن ترها لذت میبرم مادر زن مادر بزرگ بزرگهاي که کوله باری تجربه دارند و ما ازش قآفلیم خانومها کمی مهربانی و صبر و سیاست زنانگی بکار گیرند به راحتی هر مشگلی با شوهرشان دارن مادر شوهر براحتی حل و فصلش میکنه زن تو خونه تنهای افسرده میشه همانتظار برگشت آقا به منزل خسته میشه مادر شوهر همدم بدی نیست نسل خانومهای جوان امروز مهربان و فهمیده هستند موفق باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد